YENGEÇ KADINI

NEŞE VE KEDER

        Yengeç Kadınını kolay kolay anlayamayacağınızı ve sık sık şaşıracağınızı da haber verelim. Bu kadın bir gün çok neşeli olacak, gözleri parlayarak size türlü eğlenceli şeyler anlatacaktır. Ama ertesi gün onu son derece üzgün görebilir ve başına bir felaket geldiğini sanabilirsiniz. Halbuki hassas Ay ona sert bir etki yapmış ve böyle birden hüzünlenmesine yol açmıştır. Yengeç burcunda doğan kadın çok çabuk etkilenen kırılan, kederlenen bir tiptir. Bu kadın tezatlarla dolu bir tiptir.

        Yengeç burcundan doğan kadın kolay ağlar. Üzücü bir haber, hayali bir dert, acıklı bir film, hüzün veren bir şarkı onun gözyaşı dökmesine neden olur. Bu kadını en çok üzende sevdiklerinden ayrılmaktır. Aslında maddeye önem veren bu tip, sevdikleri söz konusu olunca parayıda güveni de unutur. Zaten o parayıda sırf sevdiklerinin arzularını yerine getirebilmek için ister. O tenkid edildiği zaman fena halde hiddetlenir yada birden hüzünlenerek ağlamaya başlar. Bu kadının hatalarını yüzüne söylemek doğru değildir.

TUTUMLULUK

        Kadının belirli özelliklerinden biride tutumluluğudur, paranın kolay kazanılmadığını düşünür. Para dikkatle ve ihtiyatla harcanmalı, ve kalanını da biriktirmelidir. Para biriktirmekden çok zevk alır. Eli de çok bereketlidir. On iki burç içinde yengeç kadınının elinin bereketi meşhurdur.  Ucuz malzemeyle güzel yemekler yapabilir. On ikiburcun en iyi ahçıları bu burçdan çıkar. Bir yemeğini beğenmez yada fazla yiyemezseniz çok alınır.

SEVGİ

        Yengeç burcundan doğan kadın çok hassas ve romantikdir. Bu yüzdende sevgiye büyük değer verir. Eğer siz böyle bir kadını seviyorsanız sık sık aşkınızı açıkamalısınız. Çünkü kadın dünyanın en güzeli bile olsa kendinden emin değildir. Aşkta güvene kavuşabilmesi zordur. Böyle bir kadın severse bir daha başka bir erkeğe yan gözle bile bakmaz. Yengeç burcundan doğan kadınında herkes gibi türlü arzuları vardır, ama bunları asla söylemez, itiraf etmez. Onu sevdiğiniz için, bu gizli hislerini anlayacağını umar.

KUVVETLİ BAĞLAR

        Yengeç kadını, neşelidir, hislidir, gülmesini eğlenmesini sever. Ama sevgi konusunda çok ciddidir. Sırf beğendiğiniz için bu burçdan olan bir kadına yaklaşmamalısınız. Çünkü o havai değildir ve kısa süreli maceralardanda pek hoşlanmaz. Bu kadın paranız olmamasına da önem vermeyecektir. Ama belirli bir işiniz olmasını isteyecektir. O başlangıçta çok az parayla yetinir, evi çekip çevirir, ilerlemeniz için sizi teşvik eder, her bakımdan size yardımcı olmaya çalışır ve çok da fedakardır. Buna karşılık bütün istediği sizin sevginiz, sıcak bir yuva ve geliriniz biraz artıncada çoçuklardır. Yengeç burcundan kadın şartlar zor olsa da şikayet etmeden sabırla dayanır. Durumunuz düzeldikden sonra da yavaş yavaş para biriktirmeye başlar. Sizde müsriflik etmemeli ve onun fikrini sormalısınız.

GÜÇLÜ ERKEK

        Yengeç Burcu kadını, güvenebileceği, kendisine destek olacak, iradeli, güçlü bir erkek ister. Kendisine hislerine kapılan sık sık endişelenen bir tip olduğu için ona ancak böyle bir erkek güç verebilir. Kadın güzelliklere de düşkündür. Yengeç burcundan doğan kadına hediye alacağınız zaman onun ağzını aramalısınız. Çünkü o bazı şeyleri israf sayar. Çabucak modası geçip kenara atılacak şeyler makbul değildir. Ama kürke zaafı vardır.

        Yengeç burcundan doğan kadın yolculuğu çok sever. Yuvasına çok bağlı olan kadın yolculuğu çok sever. Yuvasına çok bağlı olan dış hayatla fazla ilgilenmeyen kadın özellikle deniz yolculuklarını sever. Bir gün yeterince paranız olunca, bu kadına ya deniz kıyısında ya da denize bakan bir ev almalısınız.

ANNE SEVGİSİ

        Bu kadın annesine de müthiş düşkündür. Onun için sizde sevgilinizin veya eşinizin annesine saygı göstermelisiniz. Kayınvalideniz bir canavar olabilir ama bu konudaki düşüncelerinizi kendinize saklayın ve tatlı tatlı gülümseyin.

DEDİKODU

        Bu kadının bir kusuru varsa oda dedikodudur. Kendinden bahsetmeyi hiç sevmeyen kadın, başkaları hakkında uluorta konuşur ve türlü şeyler söyleyebilir. Böyle dedikodu yapmakdan da büyük zevk duyar. Bu dedikodulara kıskançlık ve can sıkıntısı neden olur.

ÇOCUKLAR

Hayatta eşi ve yuvası kadar çocuklarıda kıymetlidir. Hatta o çocukları oldukdan sonra sizi biraz ihmal bile edebilir. Bu çocuk sevgisini onunla paylaşırsanız mesele kalmaz. İdeal anneler Yengeç burcundan çıkarlar. Ayrıca Yengeç burcundan çetin kaynanaların çıktığını da ilave edelim..

MANTIKSIZLIK

Bu kadında mantık aramamanızı da belirtelim. Bir meseleyi halledebilmek için onun kafasına hitap etmeniz faydasızdır.

 

|Yengeç Burcu Erkeği |Yengeç Burcu Kadını |

| Koç | Boğa | Ikizler  | Yengeç | Aslan | Başak  | Terazi | Akrep  | Yay | Oğlak  | Kova | Balık |