KOÇ ERKEĞİ

        Koç burcunda doğan kadınlarla erkeklerin müşterek tarafları bulunmakla beraber hiç benzemeyen yönleride çoktur. Yıldızı MARS Koç bucundan olan erkeğe cesaret, atılganlık, sevimlilik, etkileme gücü, hiddet, şiddet, enerji verir. Bu tip erkekle geçinmek gerçekten zordur. Zira Koç burcunun erkeği her şeyden önce kendi düşüncelerinin, fikir ve özlerinin doğru olduğuna inanır. Aksini ispatlasanız da o için için kendisinin haklı olduğunu düşünür. Ayrıca karşısındakilere fazla hak tanımaktan da hoşlanmaz.Buna ani öfkesi, sabırsızlığı, huzursuzluğunu da katılacak olursa Koç burcundan doğan erkeği pek sevemeyeceğinizi sanırsınız. Halbuki tam aksine bu burçdan doğan erkekler çok da cana yakın olurlar.

MESLEK VE PARA DURUMU

        Ancak sevdikleri işleri yaptıkları zaman memnun kalabilirler. Yaptıkları iş önemli yada önemsiz       olabilir. En basit iş bile onun hoşuna gidiyorsa uygun sayılır. Başkalarından emir almaya tahammülü yoktur. En iyi niyetli, en yumuşak, en nazik bir patronun sözleri bile onun sinirlenmesine, kendi kendine kötü şeyler kurmasına yol açar. İşinde istediği gibi hareket edebilme imkanı verilmelidir. Ancak işinden memnun olursa evindede huzur bulabilir o. Aksi halde sürekli şikayet ederek etrafındakileri bezdirecektir. Birden işlerini bırakıp çıkmaları kabildir. Para tutmasını da pek bilmezler. bu tipler için para, istediklerini satın almalarına yarayan bir nesnedir. Ancak 35 yasından sonra parasının değerini anlamaya başlar. Koç Burcundan doğan erkek, kendisini çok beğenir ve üstün görür. Sonra bir gün insanların paraya da önem verdiklerini fark ederek duraklar. Bu onun için çok yabancı, çok yeni bir şeydir.

TÜRLÜ MERAKLAR

        Koç Burcundan doğan erkekler, işlerini sevseler bile bunun dışında türlü şeylere merak duyarlar. Çoğu spor yapmak dan hoşlanır. Vücutları sağlam ve kuvvetlidir bu yüzden her spor dalında başarı kazanırlar. Onun zevklerine, meraklarına ve işlerine karışıldığında sert tepki gösterir.

AŞK

        Koç Burcundan doğan erkek aşka düşkün olur. Onun için aşkın pek önemli bir yeri vardır. Aşkı uğruna yapamayacağı fedakarlık, kalkışmayacağı delilik de yoktur; fakat bu çok şiddetli olan aşk aynı şekilde pek kısa ömürlüdür.

        Koç Burcundan doğan erkeğin bir çocuk gibi meraklı olduğunu bilmelisiniz. Her şeyden önce onun ilgisini çekmelisiniz. Koç Burcu Erkeği kısa sürede aşık olur ve hislerinin  çok şiddetli olduğu bu devrede de arzularının önüne geçemediği için evlenme teklif eder. Eğer bu erkek henüz otuzuna gelmemişse bu teklif cazip de olsa kabul etmemenizi söyleyeceğiz. Çünkü bu erkek biraz olgunlaşır olgunlaşmaz sizde kusurlar bulmaya başlayacaktır. Koç burcundan doğan erkek sizi çok sevse bile kusurları çabuk gören, çabuk bıkan, çabuk bezen bir tiptir. Siz bu burçtan bir erkekle evlenecekseniz ömür boyunca onu oyalamak zorunda kalacağınızı da bilin.

ANLAŞMA

        Bazı konularda buz gibi bencildir, onun arzusuna karşı gelirseniz şiddetli kavgalar kopabilir ; hatta kapıyı vurup gitmesi bile kabildir. Evlendiğiniz erkek klasik Koç Burcu tipinin aksine sessiz de olabilir. Buna da doğum anında parlayan bir yıldız yol açmış olabilir. Fakat bu sessizlik onun saydığımız özelliklere sahip olmadığı anlamına gelmez. Tam aksine bu sessiz tip, güç bela bir süre sabrettikden sonra parlar. Onun bazı kaprislerine de katlanmak zorundasınız. Kendisi eve ummadığınız zaman misafir getirebilir, küçük bir sözden alınarak haşinleşebilir veya kıskançlığa kapılabilir. Hasta olduğunuz zaman size kızabilir. Koç Burcundan doğan erkek hastalığı hiç sevmez. Kendi hastalığını gizlediği için sizinde aynı şekile hareket etmenizi bekler. Onun için hastalık dan bahsedip, şikayete kalkarak inlemeyin. Çünkü o size acıyacak yerde kızacaktır. Böyle hastalandığı zaman nazlanmakdan hoşlanan bir tipseniz size YENGEÇ veya BALIK burcundan doğmuş bir eş tavsiye edeceğiz.

GELECEK

        Bu erkeği kendinize, yuvaya bağlayabilmek için onu oyalamanızda yeterli değildir. Sık sık onu övmeniz, yaptığı işlerin ne kadat fevkalade olduğunu açıklamanız lazımdır. Koç Burcu erkeği sık sık böyle beğenildiğini, sevildiğini duymak ister.

        Koç Burcu erkeğiyle evlenecek kadının kuvvetli kişiliğe sahip olması da şarttır. Çünkü bu tip, zayıf karakterli bir kadını çabucak ezer ve bıkıp gider. Ama kişilikli, akıllı bir kadın böyle bir erkeği kolaylıkla idare edebilir.

KISKANÇLIK

        Hisleri çok yoğun olan Koç Burcunda doğmuş erkek sizi bir hayli de kıskanacaktır. Evin hakimi o olmalıdır. Bu erkeğin kıskançlığından biraz yararlanabilirsiniz. Girdiğiniz çevrelerde daima şık, hoş, cazip olmaya gayret edin. Böylece ilgi çekerseniz, bu Koç Burcundan olan erkeğin hem gururunu okşar hem kıskanmasına yol açar.

  

  | Koç Burcu Erkeği | Koç Burcu Kadını |

        | Koç | Boğa | Ikizler  | Yengeç | Aslan | Başak  | Terazi | Akrep  | Yay | Oğlak  | Kova | Balık |